Izvještaji Koncerti

Valentinovo uz Plavi orkestar: povratnički koncert u originalnoj postavi

Plavi orkestar u Areni Zagreb, foto: Eva Ratković

Plavi orkestar u Areni Zagreb, foto: Eva Ratković

Na samo Valentinovo, Plavi orkestar nas je počastio nastupom kojim su obilježili svoj povratak. Nakon 35 godina, grupa je u originalnom sastavu uljepšala dan zaljubljenih u rasprodanoj Areni. 

Zagrebačka publika uživala je u bogatoj set listi hitova u izvedbi pjevača Saše Lošića – Loše, bubnjara Admira Ćeremida (poznat kao Ćera 1), te basista Samira Ćeremida (poznat kao Ćera 2). Također im se pridružio gitarist Mladen Pavičić – Pava. 

Sarajevski bend Velahavle pripremio je publiku za spektakl koji je uslijedio.  

Plavi orkestar u Areni Zagreb, foto: Eva Ratković

Atmosfera na koncertu pod nazivom „Kao nekada“ bila je snažna od početka do samoga kraja. Početak koncerta publika je dočekala odbrojavanjem, osjećaj euforije bio je sve jači i jači što se više odbrojavanje približavalo nuli. Bend je obožavateljima pripremio teatralnu najavu koja je pripremila ton za ostatak večeri. Izvedbom već prve pjesme „Kad si sam, druže moj“, dalo se zaključiti da su fanovi željno iščekivali povratak Plavoga orkestra. Obožavatelji su ispunili dvoranu plesom, pjevanjem pa čak i suzama.

U dvorani su se nalazile generacije koje su uz njihovu glazbu odrasle te i oni malo mlađi koji će s njom tek odrasti. Izvedbom pjesme „Fa fa fašista“ oduševili su publiku. Loša je pjesmu najavio uz dodatak da ju danas izvode njihove kolege iz Dubioza kolektiva, ali smo ju ovu večer ipak čuli u najboljem izdanju – originalnom. Pjesmu „Lovac i košuta“ Loša je najavio kao pjesmu koja nekoć nije bila toliko popularna koliko je danas te ju je predstavio kao hit kojeg su si današnje generacije prisvojile. Zatim se unaprijed ispričao za ples kojeg će izvesti tokom izvedbe ove pjesme zbog nedostatka plesnih vještina.

Plavi orkestar u Areni Zagreb, foto: Eva Ratković

Nastavio je plesati po cijeloj pozornici i poveo publiku sa sobom te istu atmosferu zadržao na hitovim poput „Bolje biti pijan nego star“. Dvoranu je preplavio osjećaj nostalgije na licima starijeg dijela publike kad su se čuli prvi tonovi pjesama „Suada“ i „Goodbye teens“. Te su pjesme uspjele sadržati svježinu unatoč tome što su i one već u „zlatnim“ godinama. Možemo reći da je Plavi orkestar osvojio srce svih generacija.

Nekad su bili miljenici pedesetogodišnjaka i šestdesetogodišnjaka u današnjoj publici, a danas su postali i miljenici njihove djece pa možda čak i unuka. Grupa je svojom izvedbom oduševila fanove i osigurala im nezaboravnu noć te ih jedva čekamo ponovno slušati na Šalati 4. srpnja da ponovimo gradivo!

Plavi Orkestar Setlist Arena Zagreb, Zagreb, Croatia 2025
Exit mobile version